Як відрізнити грип від ГРВІ

Як відрізнити грип від ГРВІ

Міністерство охорони здоров'я констатувало перевищення епідемічного порогу в Україні і смерть 83 осіб станом на 26 січня через захворюваність на грип.

На сьогодні у багатьох містах введений карантин. Як повідомляє health-tips з посиланням на «Є!» ми зібрали симптоми, за якими можна відрізнити грип від звичайного ГРВІ.

Нагадаємо, що початок захворювання при ГРВІ — поступове, а при грипі — завжди бурхливий, можна вказати навіть час, коли ви відчули, що хворі.

Основні симптоми:

  • Лихоманка. Застуда характеризується незначним підвищенням температури тіла (рідко вище 38,5 ° С). Різке наростання лихоманки протягом декількох годин до 39-40 ° С і збереження її протягом 3-4 днів притаманне грипу.
  • Симптоми інтоксикації. Якщо у вас збережена працездатність і практично немає симптомів інтоксикації: ознобу, рясного потовиділення, сильного головного болю в лобово-скроневої області, болі при русі очних яблук, світлобоязні, запаморочення, ломоти у м'язах і суглобах — це, швидше за все, не грип.
  • Нежить і закладеність носа — візитна картка ГРВІ. При грипі зазвичай не буває сильного нежитю. Для нього більш характерна невелика закладеність носа з другого дня хвороби. — Біль і почервоніння горла майже завжди супроводжують застуду і не завжди грип.
  • Кашель, відчуття дискомфорту в грудях у разі ГРВІ проявляються з самого початку захворювання і носять слабо або помірно виражений характер. При грипі зазвичай виникає болісний кашель і біль за грудиною по ходу трахеї на 2-у добу хвороби. — Чхання часто зустрічається при застуді і рідко при грипі.
  • Почервоніння очей при ГРВІ буває рідко (частіше при нашаруванні мікробної інфекції) і досить часто при грипі. — Підвищена стомлюваність, слабкість, головний біль, дратівливість, безсоння можуть зберігатися протягом 2-3 тижнів після грипу та практично відсутні після ГРВІ.

Не хворійте!

Джерело:
538