У 2016 році в Україні зафіксовано 1700 випадків та заяв про зникнення дітей.

У 2016 році в Україні зафіксовано 1700 випадків та заяв про зникнення дітей.

Сьогодні у світі відзначається день зниклих дітей. За даними правозахисних організацій, в середньому в Європі щороку зникає більш 70 тис. неповнолітніх, про це розповів в ефірі телеканалу «112 Україна» уповноважений президента по правах дитини Микола Кулеба, на сьогоднішній день у розшуку в Україні знаходяться 35 дітей.

За словами Кулеби, у 2016 році в Україні зафіксовано 1700 випадків або заяв про пропажу дітей.

«За минулий рік в розшуку знаходилося більш 4,5 тис. дітей. Якщо говорити в розрізі віку дітей, то до 14 років майже половина дітей, які тікали з будинку. За статистикою, 84% дітей знаходять протягом першої доби. 60% — хлопчики, 40% — дівчата, які тікають з будинку, не тільки будинку але і навчальних закладів. За минулий рік близько 200 дітей, які втікли з інтернатних закладів. Які основні причини? Неналежне виховання дітей батьками, так само діти трудових мігрантів, які живуть з бабусями, дідусями, знайомими і коли дитина має деякі проблеми і не може їх вирішити, немає батьків поруч, тому, доволі часто вони вдаються до того, щоб втікти з будинку. Найголовніша з причин — це шкільний булінг (форма психічного насильства у вигляді травлі, бойкоту, насмішок, дезінформації, псування особистих речей, фізичної розправи тощо.) і тут потрібно особливу увагу звертати вчителям, вихователям, які відповідають за дітей, тому що доволі часто діти не знаходять розуміння в школі і тікають зі школи і далі вже поліція займається розшуком дітей. За цей рік, вже за чотири місяці, ми маємо 1700 випадків або заяв про пропажу дітей. Нажаль, ситуація на сьогоднішній день 35 дітей залишається в розшуку. Є серед цих дітей, близько 27 дітей, які вже в розшуку більш року. Особливу увагу потрібно звертати сьогодні громадянам на дітей, яких вони бачать, особливо маленьких дітей, які бродять, які просять гроші. Можливо їх хтось шукає, тому треба звертати увага таким дітям», — розповів Кулеба.

Вперше відзначати 25 травня як День зниклих дітей почали в Сша в 1983 році. Тодішній американський президент Рональд Рейган постановляє відзначати цю дату в честь зниклого в 1979 році шестирічного хлопчика Эвиана Пейтса, який зненацька зник в одному з американських штатів

Джерело:
273

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...