Масаж для немовлят грає величезну роль в фізіологічному розвитку малюків

Масаж для немовлят грає величезну роль в фізіологічному розвитку малюків

Останні дослідження довели, що для недоношених малюків масаж корисний, оскільки приносить вельми відчутні результати. Недоношена дитина, яка систематично одержує масаж набагато швидше нарощує м'язову масу, додає в вазі, що призводить до якнайшвидшого возз'єднання з батьками. Але ж слід відмітити, що до масажних процедур слід приступати тільки тоді, коли повністю заросте пуповина немовляти. Так само слід відмовитися від сеансів масажу протягом 72 годин після щеплення малюка. У випадку виявлення в дитини серйозних відхилень в розвитку серцевої або дихальної системи, або інших захворювань, слід перед початком проведення масажу отримати консультацію в наглядаючого педіатра.


Масаж для немовлят грає величезну роль в фізіологічному розвитку малюків і показаний до застосуванню в новонароджених. Масажні дії включають легенькі погладжування, згинання/розгинання кінцівок, м'які розтирання/погладжування суглобів. При гіпертонусі м'язів показаний лікувальний масаж, з особливостями якого батьків повинен ознайомити педіатр. Лікувальний масаж проводиться за спеціальної програмою, розробленої фізіологами і при нагляді медсестри до того часу поки батьки освоять його повністю. Перед проведенням процедури зверніть увагу на поведінку дитини – занепокоєння і небажання брати участь в сеансі масажу служать вагомою причиною до відмови від нього.

Викладіть малюка на тверду поверхню, покриту ковдрою і пелюшкою, на спинку ніжками до себе. Охопіть ручку малюка за кулачок і починайте масажні рухи, помалу просуваючись від плеча до пальців рук. Ту ж процедуру виконайте з інший ручкою. Потім перейдіть до масажу ніг. Покладіть ніжку малюка в свою долоню і почніть масаж від стопи, помалу просуваючись по внутрішньої стороні стегна до паху. Для немовлят, віком до трьох місяців час масажу обмежується п'ятьма хвилинами. При гіпертонусі м'язів основними прийомами масажу є розслаблюючі погладжування м'язів усього тіла і гімнастичні вправи.

Для виконання вправи «люлечка» викладіть малюка на спину, підвівши свої руки під головку і спинку дитини. Ця вправа допомагає зняти напругу в верхньому і нижньому відділі тулуба. Утримуючи малюка на своїх руках, плавними похитуючи рухами нахиляйте дитину угору/униз, вправо/вліво. Підвівши руки під нижню частина тіла, плавно і ніжно повторіть процедуру.

Вправа «гойдалка» допомагає зняти напругу у м'язах усього тіла. Візьміть малюка під пахвові западини і плавними рухами розхитуйте вправо/вліво.

Для поліпшення кровообігу виконайте розслаблюючі процедури – погладжування.

Таким чином, Ви розслабите зведені м'язи, зніміть випробовувану малюком Під Час гіпертонусі біль.


Масажні рухи рук повинні бути плавними і повільними, з легким масажних ефектом. Погладжування ручок і ніжок малюка чергуйте в напрямку від себе, проводячи по поверхні тильній стороною долоні, і до себеі, виконуючи погладжування відкритої долонею.

Джерело:
640

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...