Сімейні відносини після народження дитини

Сімейні відносини після народження дитини

Народження дитини — це важлива і серйозна подія для молодої сім'ї. З чоловіка і дружини Ви в одночас перетворюєтесь в молодих батьків: маму і папу. Для жінки таке «перетворення» що відбувається доволі природнє. Адже останні дев`ять місяців вона не просто чекала появи малюка, але і носила його в собі, він вже був частиною її житті. А ось молодим батькам в цій ситуації складніше. І тільки молода мама зможе допомогти чоловікові усвідомити себе в ролі батька і залучити його до догляду за малюком.

Що потрібно знати татові?


Споріднений зв*язок між матір'ю і дитиною надзвичайно важливий, але ж зв*язок між батьком і дитиною має не менше значення. Такий зв*язок виникає не відразу, а поступово. Щоб зблизитися з дитиною молодому татові необхідно:

  • Брати його частіше на руки, погладжувати і похитувати його.
  • Розмовляти з малюком, співати йому колискові. Не хвилюйтеся з-за відсутності музикального слуху — дитині сподобається просто чути Ваше голос.
  • Не бійтеся просити допомоги і ради, якщо вам це необхідно, в вашої жінки або в фахівця.
  • Завчасно, ще до народження дитини, розподіліть обов'язки по веденню домашнього господарства та по догляду за малюком.


Дуже важливо, щоб чоловік допомагав молодий мамі в повсякденних турботах про малюка. В догляді за немовлям існує ряд занять, в яких без участі чоловіка важко обійтися. Наприклад, сильні татові руки незамінні під час купання.

Чоловіча холоднокровність прекрасно діє на малюка, який розкапризувався під час відвідування лікаря. Папи куди спокійніше і сміливіше займаються з малюками гімнастикою, раннім плаванням і масажем. Забезпечити безпеку малюка в будинку — теж чоловіче діло. Чоловік, розбирається в техніці і в різних конструкціях, може узяти на себе працю обирати і купувати такі речі, як автокрісло, радіоняню, складні іграшки, спортивний комплекс і т.і.

Не погано, якщо Ви будете разом з дружиною і малюком ходити на прийом до педіатра. Ви можете задавати лікарю питання, які вас хвилюють. В цьому немає нічого незвичайного. Усе природньо! Щоб відчувати себе упевненіше ще до народження малюка, відвідайте курси з підготовки до пологів і доглядом за новонародженим разом з дружиною.

Розумний чоловік віддає собі звіт в тому, що почуття щастя, викликане появою дитини, буде пов'язано з деякими обов'язками. Доведеться переглянути та можливо вирішувати фінансові проблеми сім'ї. На якійсь час буде потрібно відмовитися від частини особистого домашнього комфорту, стати більш скромним в своїх вимогах. І якщо вам не терпиться показати свою дитину усім знайомим, запитаєте в своєї дружини: чи готова вона приймати численних гостей. Якщо ні, то не варто наполягати.


Ваша увага і турбота потрібна і вашій дружині, і вашому малечі. Подумайте, як відчуває себе ваша кохана жінка після пологів. Вона втратила багато сил — моральних і фізичних в процесі пологів, її тіло може дуже болісно все це переносити. Вона переживає з приводу своєї зовнішності, боячись вам розподобатися. Підтримайте її! Незважаючи ані на що кажіть їй компліменти, частіше обіймайте і цілуйте. Вона це потребує!


Не дивуйтеся якомусь сексуальному охолодженню в ваших відносинах. На це є причини — фізичне і психологічне виснаження, гормональні зміни.

Для довідки: період часу, який знадобився жінкам на те, щоб їх бажання повернулися: менш 3-х місяців — 62%, 3-5 місяців — 9%, 6-9 місяців — 7%, більш 9 місяців — 22%.


Важко передбачити, скільки пройде часу, перш ніж Ваша і її цікавість до сексу повернеться. В деяких пар потяг повертається дуже швидко, і настає воно вже перед відвідуванням гінеколога через 6 тижнів після пологів. Для інших може пройти 6 місяців, перш ніж кохання і дитина будуть гармонійно існувати в одному будинку. Якщо сексуальний потяг не повертається і його відсутність починає викликати напругу, то, найімовірніше усього, потрібна компетентна порада фахівця.

І ще один немаловажний момент! Ваш новонароджений малюк — це можливо самий чудовий подарунок, який Ви коли-небудь отримували в своєї житті. Так не забудьте завчасно подбати про подарунок для улюбленої жінки, яка зробила вам подарунок — Дитинку!

Поради мамі

Ваш партнер обов'язково відчує зміни в ваших відносинах після народження малюка. Раніше Ви були для нього просто улюбленої жінкою і дружиною, тепер стали матір'ю його дитини. Він відчуває величезну відповідальність за вас двох. Окрім цього Він може відчувати себе забутим і занедбаним. Йому може здатися, що Ви не звертаєте на нього уваги, цілком зосередившись на дитинці.

Чоловік спочатку переміщається на інше ліжко (подружню займає тепер жінка з дитиною), потім в іншу кімнату (так як йому треба виспатися). А далі? Коли його зустрічають вдома, звучить фраза: «Наш батько прийшов!» Дозвольте: батько Ваш і вашого дитини? А Ви значить донька? Мозок сприймає усе буквально. Він вам не батько! І, як відомо, батько не спить з донькою! Звідси і проблеми в інтимному житті пари. Це батько вашого дитини, А вам Він чоловік. Так і називайте його за імені, а дитині кажіть: «Твій батько прийшов!»

Чоловік може скоротити своє спілкування з малюком через боязні зробити що-нибудь не так. Усе це природно! Будьте терплячі і допоможіть партнеру здолати з новими обов'язками. Розповідайте і показуйте йому усі тонкощі з догляду за дитиною. Вчіться бути батьками разом.

Довіряйте партнеру доглядати за дитиною. Не стійте в нього над душею, не поправляйте його постійно. Можливо, Він зробить кілька помилок, але дитина набагато сильніше ніж вам здається, — він поставиться до батькових помилок набагато поблажливіше, ніж Ви. Якщо Чоловік скоїв помилку, поправте його, але в мінімально можливому ступені. Стежте за його діями зі сторони. Він з радістю буде виконувати те, з чим може здолати один. Дайте татові можливість проявити свої батьківські здатності, і тоді Він знайде певність в собі.

Показуйте і розповідайте. Не треба повчати, як що робити, краще усе робити разом, наприклад, купати дитину, міняти пелюшки, заспокоювати. Ненав'язливо покажіть чоловікові прийоми, які краще усього діють на вашу дитину.

Розподіліть обов'язки. Наприклад, вечірнє купання і прогулянки з коляскою по вихідним — татковий обов'язок. Або заняття гімнастикою і масаж. Під час купання дитини відзначайте, що чоловічі руки повідомляють малюкові певність, Він менше вередує. Коли батько зробив синові або доньці масаж, зауважте, що вам це вдається гірше. Після повернення з прогулянки обов'язково поцікавтеся, як вела себе дитина, скажіть, що за час, що звільнилося багато вдалося зробити.

Батько навчиться «управлятися» з новонародженим, між ними виникне і встановиться емоційний контакт. Тільки відходьте з будинку ненадовго і не забудьте погодувати дитину, на усякий випадок зцідити молоко і розповісти (А краще показати!) татові увесь процес годування. Дайте татові чіткі інструкції про те, як поміняти підгузник.

Розкажіть, де лежать підгузки, продемонструйте, як їх міняти, поясніть, як дізнатися, що це вже пора зробити. І, звісно ж, залиште телефон, по якому батько може зв'язатися з вами в екстреному випадку.


Будьте терплячі. Не в усіх пап відразу усе виходить. Заохочуйте спроби чоловіка допомогти вам, відзначайте успіхи, і поступово Він звикне дбати про дитину, і якщо Він і не стане повноцінним помічником, то хоча б зможе підміняти вас в випадку необхідності.

Що стосується доручень, які Ви даєте своєму чоловікові, то це повинні бути конкретні справи. Наприклад, похід в крамницю за продуктами. Обов'язково напишіть йому список необхідних покупок! Ваш чоловік завантажений роботою, переживає за вас і вчиться бути батьком. Хвилюється! І може щось забути придбати. Підстрахуйтеся! І в вас не буде приводу сваритися.

Щоб зберегти колишні відносини, не забувайте і про себе. Намагайтеся виглядати гарно! І не кажіть, що вам не вистачає на себе часу! Не повірю! Згадайте, скільки хвилин вам знадобилося, щоб в авральному режимі одного разу привести собі в порядок? 10-20 хвилин! Це потрібно вам і вашому коханому чоловікові!


І якщо в вас усе-таки буває поганий настрій, скажіть про це прямо. Не варто сподіватися, що чоловік здогадається, чому і що з вами відбувається. Він же не ясновидець і чужі думки не вміє читати! Якщо хочеться плакати, так і скажіть: «Мені сумно. Обійми мене. Я зараз поплачу трохи, і мені стане легше».І Він обійме і втішить вас. Якщо Ви розсердилися на щось, так і скажіть — на що саме. А не сидіть, насупившись в куточку і чекайте, що він сам зрозуміє, на що саме ви образилися або розсердилися.

Довіряйте одне одному, проявіть терпіння і взаємоповагу. І тоді ніщо не затьмарить вашій радості — Ви Люблячі Батьки і Щасливе Подружжя!

Наталя АЛАКІНА, практикуючий перинатальний клінічний психолог

Джерело:
665

Комментарии

Нет комментариев. Ваш будет первым!
Загрузка...